Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/temkutahya/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/temkutahya/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/temkutahya/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Kütahya Havuz Temizliği | Kütahya Temizlik Firması

Kütahya Havuz Temizliği

Havuz temizliği sağlık için önemli olduğundan dolayı işi bilen kişiler tarafından yapılması gerekir. Sıradan bir temizlik işlemi sonrasında havuzdan beklenen hijyenik ortamında sağlanmış olması mümkün olmayacaktır. Kütahya temizlik olarak bizler havuz temizliğinde işinin uzmanı ve referansları bol olan bir ekibiz bu yüzden de havuzunuzun nasıl temizlenmesi gerektiğini çok iyi biliriz.

HAVUZ NASIL TEMİZLENMELİDİR?

Havuz temizliğinde filtre temizliği önemlidir. bu anlamda denge tankı içerisine su alınıp en az üç saat boyunca ters yıkama yapılmalıdır. Bunun amacı filtrelerin temizlenmesi içindir.

Denge tankındaki su havuza verilir ve havuzun altına bulunan pisliklerin temizlenmesi sağlanır.

He filtre sökülerek kontrol edilmeli pis olan varsa temizlenmelidir.

Havuzlarda pompalar önemlidir. Bu nedenle yerinden sökülerek içerisinde oluşabilecek tortuların temizlenmesi sağlanır.  Bazen pompalardaki basınç kendi kendine düşebilecektir bu durumda olan pompaların ayarlanması sağlanır.

Havuzun süpürgesi kontrol edilir. İhtiyaç durumunda yenisiyle değiştirilir.

İŞLETME VE TESİSLERDE HAVUZ BAKIMI

İşletme ve tesislerde havuzun temizliği önemlidir. Özellikle dönemsel olarak çalıştırılan havuzlar ilk kez çalıştırıldığında mutlaka tanklar içerisinde çamurlanmalar ve pis su oluşur. Bu neden tankların 10 gün süreyle kendi içerisinde çalıştırılması sağlanır. Bu bakterilerinde üremesi için gereklidir.

Havuz içerisinde bakteri oluşması gerekir eğer ki oluşmuyorsa o zaman hazır bakteri verilmesi sağlanır.

Arıtma tesisleri için sistemin mutlaka tam olarak çalışıyor olması sağlanmalıdır. Eğer ki su düzeyi olması gerekenin altındaysa o zaman kokuya neden olacaktır.

GÜNLÜK BAKIMLAR

Havuzlarda günlük bakım çok önemlidir. Bunun için ilk olarak blowerin çalışma düzeni kontrol edilmelidir.

Makine dairesi günlük olarak kontrol edilmelidir.

Havuz içerisindeki logarların mutlaka temizlenmesi gerekir.

Havuzda dalgıç motorunun düzenli çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.

 

Bizi tercih edin havuzlarınız tertemiz olsun…

diyarbakır temizlik şirketleri